mevcut malzemeler ile dekorasyon fikirleri

Mevcut Eşyalarınızı Değerlendirerek Yeni Dekoratif Alanlar Yaratın!

Dekorasyon, yalnızca hazır dekoratif ürünleri ve aksesuarları uyumlu olacak şekilde bir araya getirmek adına satın almak değildir. Hali hazırda elinizde bulunan ve kullanmadığınız ürünler ile de yeni dekoratif ürünler oluşturabilirsiniz. Böylece evinizde oluşturmayı düşündüğünüz farklı köşelere kolayca sahip olabilirsiniz!

Hangi ürünler nasıl değerlendirilir?

Eğer elinizde kullanmadığınız bir çalışma masası bulunuyorsa bunu duvarlarınızı renklendirmek için değerlendirebilirsiniz. Masanızdan birkaç küçük duvar rafı yapabilir ve üzerine dekoratif ürünler, fotoğraf çerçeveleri yerleştirerek salonunuza sıcak görünüm katabilirsiniz.

Tam tersi duruma değinecek olursak;

Evinizde bölmeli bir duvar rafınız bulunuyor ise ve artık rafı kullanmak istemiyorsanız bölmeli alanları boyayarak mutfağınızda bardaklarınızı koyabileceğiniz bir bölüm oluşturabilirsiniz. Mevcut eşyaları renklendirmek ve farklı ihtiyaçlar için kullanmak size de çok iyi gelecektir.

Küçük dokunuşlar büyük farklılıklar yaratıyor

Evinizin tüm duvarlarını duvar kağıdı ile kaplatmak büyük bir maliyet gerektirir. Bunun için yeterli bütçeyi henüz ayıramıyorsanız duvar renginiz ile kontrast bir duvar kağıdı seçerek yalnızva 1 duvarı kaplayabilir ve evinize modern bir dokunuş bırakabilirsiniz. Tek bir kanat duvar kağıdı oldukça ekonomik olacaktır. Ancak bu küçük duvar odanıza oldukça farklı hava veren bir dekorasyon sunar.

Yatak odanızdaki minik pufu aldığınız günden bugüne kullanmıyor musunuz? O halde onu farklı şekilde değerlendirmenin zamanı geldi. Evinizin girişinde dresuar renginize uyumlu bir kumaş ile pufa kaplama yapabilirsiniz. Böylelikle ayakkabılarınızı giyip çıkarırken oturabileceğiniz konforlu bir alana sahip olursunuz.Son olarak bir köşede duran ve kullanılmayan fazla kırlent kılıflarına değinelim. Eğer kullanmadığınız desenli kırlent kılıflarınız mevcut ise onları dilediğiniz şekilde kesip çerçevelemeyi düşünebilirsiniz. Kırlent kumaşı salonunuza uygun renklerde olduğu için duvarınızı şık bir görünüm sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir