art deco koltuk

Art Deco Koltuk İle Göz Dolduran Salon Dekorasyonları Yaratın!

Art deco koltuk modelleri günümüzün rağbet gören mobilya ürünleri içerinde yer alıyor. Aslına bakıldığında art deco yalnızca bir mobilya çeşidi değil, genel bir dekorasyon tarzını ifade ediyor. Gri, siyah ve beyaz tonlarının hakim olduğu bu dekorasyon stili son zamanlarda oldukça beğenildiği için birçok salonda karşılaşabiliyoruz.

Yeni art deko stili dekorasyon, az ve öz klasik detayları ile göz dolduruyor. Bu tarz salonlarda siyah renk ile gri-beyaz tonları bir araya getiriliyor. Böylece sakin, klasik ve göz dolduran salon dekorasyonu elde ediliyor.

Art deco koltuklar ile fon perde uyumu sağlayın

Eğer salonunuza bu dekorasyon stiline hitap edecek dokunuşlar katmak istiyorsanız art deco koltuk modeliniz ile uyumlu renkte fon perdeler tercih edebilirsiniz. Salonunuzun sadece bu ufak dokunuşla bile ne kadar değiştiğini göreceksiniz.

Yumuşak ara tonlar ile farklılık katın

Art deco genel olarak sakin bir dekorasyonu ifade etse de asil renkler barındırıyor. Bu nedenle bu tarza farklılık katmak için yemek masası sandalyelerine ya da kırlent kılıflarına salona hakim olan renklere uyumlu tonlarda geçişler yapabilirsiniz.

Kalabalıktan ve yoğun objelerden kaçının

Salonunuzu objeler ile doldurmak ve kalabalık oluşturmak bu dekorasyon stiline uyum sağlamıyor. Birkaç büyük ve şık obje tercih edebilir ve sade – huzurlu bir salon oluşturabilirsiniz.Eğer yeterince büyük bir salona sahip değilseniz orta sehpa kullanımından kaçınmanız yararlı olacaktır. Aksi durumda sehpa alanı daha dar ve kalabalık gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir