avangard yemek odası dekorasyon mobilyası

Avangard Yemek Odası Dekorasyonunun Püf Noktaları

Bize evlerimizde nostalji hissi yaşatan avangard dekorasyon, klasik tarzın modern çizgilerle başarılı bir birleşimi olarak tarif edilebilir. Gösterişli ve büyüleyici bir tarz olarak evlerimizde yer edinen avangard tasarımlar sadece salon alanlarıyla sınırlı kalmamıştır. Avangard yemek odası, avangard yatak odası gibi farklı alanları da bu tarzla dekore edebilir, doğru seçimler ile yenilikçi bir tarz oluşturabiliriz.

Avangard Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilecekler

Klasik mobilyalara göre daha az oymaya sahip olduğu için daha hızlı üretilen avangard mobilyaları dekore ederken bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Avangard yemek odası dekorasyonunda renk tercihi önemlidir. Altın, gümüş, kahve tonları avangard tarzın en baskın renkleridir. Ancak bunlar dışında pastel tonlar da seçilebilir.

Yemek odasının sandalyelerinde kullanılan kadife parlak dokulu kumaşlar ihtişamlı görünüm yaratacak unsurlar arasındadır. Altın varaklı detaylar ve karmaşa yaratmayacak eşyalar yemek odasını daha ihtişamlı gösterebilir. Ayrıca bu alanda kullanılan aksesuarların avangard dekorasyonun genel havasıyla uyumlu olmasına da özen gösterilmelidir.

Avangard yemek odası dekorasyonu için duvar kağıdı kullanılabilir. Yaşam alanının odak noktasını yemek alanına çevirmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz duvar kağıtları, daha klasik ve retro bir görünüm katacaktır. Ancak duvar kağıdının tek bir duvarda kullanılması önerilir. Kapitoneli işlemeler ve iddialı kumaşlar yemek odası takımlarında sıklıkla kullanılır.

Avangard yemek odasını tasarlaken, koltuk takımı ile uyum ve tarz olarak bir bütünlük oluşturmasına dikkat edilmelidir. Avangard yemek masası seçimi yaparken bu masanın altında kullanılacak halının daha büyük olması önerilir. Çünkü bu sayede mobilya daha ihtişamlı gözükecek ve alanın gösterişi artacaktır. Dokuma halıların avangard dekorasyonda daha çok kullanıldığı da unutulmamalıdır.Perde ve aksesuar seçimi doğru yapıldığında hayalinizdeki avangard dekorasyona kavuşmanız an meselesi olacaktır. Mobilya döşemelerine uygun tonlarda tercih edilen perdeler ve desenli fontlar yaratmak istediğiniz tarzı vurgulayabilir. Aksesuar seçiminde de iddiadan kaçınmamalı ve klasik çizgilere sahip aksesuarlara yer vermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir